Władze USA przechwyciły Bitcoin i Tether o wartości 6,5 miliona dolarów w rzekomym oszustwie Ponzi.

Władze USA zajęły 6,5 mln USD w BTC i Tether, w ramach dochodzenia w sprawie domniemanego programu Ponzi zwanego „Funduszem Bananowym“.

W Stanach Zjednoczonych organy ścigania skonfiskowały 6,5 mln dolarów BTC i Tether z domniemanego oszustwa Ponziego o kryptonimie „fundusz bananowy“. Departament Sprawiedliwości USA skonfiskował środki z krypty po złożeniu wniosku o przepadek w zeszłym tygodniu.

Doszło do tego po tym, jak śledczy stwierdzili, że fundusz wyłudzał środki od inwestorów w celu sfinansowania osobistych spekulacji krypto walutowych administratora. Na czele funduszu kryptograficznego stoi nienazwany cudzoziemiec, który wykorzystywał pieniądze inwestorów do spekulacji na własnych transakcjach kryptograficznych.

Skonfiskowane środki zostaną zwrócone ofiarom.

Nienazwana osoba kupiła dom za pieniądze inwestorów, a dokumenty funduszu zostały zarejestrowane na adres w Toledo w Hiszpanii. Podczas gdy wiadomo było, że fundusz bananowy zgromadził 557 BTC i 1,73 mln USDT, organy ścigania były w stanie odzyskać jedynie 482 Bitcoin Era i 1.721.868 USDT. Departament Sprawiedliwości stwierdził, że teraz rozpocznie działania mające na celu przywrócenie funduszy ofiarom programu Ponzi. W rezultacie USSS wykonał nakaz zajęcia tych funduszy i rozpoczął tę akcję, aby zacząć zwracać te kryptońskie fundusze ofiarom administratora.

Fundusz Bananowy zaczął zabiegać o inwestycje w 2016 roku.
Fundusz Bananowy początkowo zabiegał o inwestycje w celu sfinansowania projektów w formie crowdfundingu, który ostatecznie miał odpowiednio wynagrodzić inwestorów. Domniemany program Ponzu otrzymał pierwsze inwestycje w 2016 r., ale do 2018 r. strona internetowa funduszu została przekierowana na formularz Google Docs, informując inwestorów, że fundusz zawiódł. Na stronie internetowej zwrócono się do inwestorów o podanie swoich danych w celu uzyskania zwrotu pieniędzy. Jednak z rejestrów giełdowych wynika, że fundusz nadal wykorzystywał pieniądze inwestorów do handlu cyfrowymi walutami za pośrednictwem administratora w jego osobistym imieniu.

Kryptońskie oszustwa na całym świecie nasiliły się w obliczu trwającej globalnej pandemii. W zeszłym miesiącu, gigant mediów społecznościowych Twitter był świadkiem ogromnego naruszenia bezpieczeństwa, gdzie hakerzy zgasili tweety z kont o wysokim profilu szukając bitcoins.