Nieudana transakcja Bitcoin sprawia, że ​​dwóch Indian zostaje zatrzymanych przez policję

Dwóch obywateli Indii, Ramesh Reddy i jego przyjaciel Prabakaran, znajduje się teraz w areszcie policyjnym. Duet został aresztowany za przesadną reakcję, grożąc i wymuszając, z powodu nieudanej transakcji Bitcoin. Miejscowy wylot news, New Indian ekspresowe , poinformował o incydencie w czwartek.

Fałszywe oferty Bitcoin

Jak relacjonowała lokalna policja w raporcie, z Rameshem, który jest dystrybutorem leków ajurwedyjskich w Bengaluru, skontaktował się rzekomy oszust, który przedstawił się jedynie jako Naresh. Twierdził, że jest w posiadaniu bitcoinów o wartości około 4,4 miliona dolarów (33 crore Rs). Powiedział jednak Rameshowi, że te fundusze są w Stanach Zjednoczonych i przekaże mu prowizję, jeśli będzie mógł mu pomóc (Naresh) przenieść fundusze do Indii.

Adyar DCP V Vikraman dokładnie zauważył, że „[Naresh] obiecał 50 procent tych pieniędzy Ramzesowi, tylko jeśli znajdzie osobę, która będzie w stanie przeliczyć walutę internetową na indyjskie rupie”. W tym momencie Ramesh skontaktował się ze swoim przyjacielem z branży nieruchomości, Prabakaranem, w sprawie zawarcia transakcji Bitcoin Profit. Później skontaktowali się i przekonali Mohana, technika z Chennai, aby pomógł im wypłacić fundusze Indianom.

Powiązane posty

Indyjska wymiana Plutona kończy się z 270 000 $ w rzekomym oszustwie związanym z wyjściem
Policja ostrzega mieszkańców przed rosnącymi przestępstwami kryptograficznymi w Reginie
Fałszywe prezenty Uniswap pojawiają się dzień po ich wydaniu
Oszustwo Bitcoin: kradzież tożsamości serbskiego wicepremiera

Ramesh i jego przyjaciel obiecali Mohanowi prowizję w wysokości jednego procenta (tj. 33 lakh Rs, czyli 44 656 USD) za otwarcie portfela elektronicznego, przez który zostaną przelane Bitcoiny. Pieniądze nie mogły zostać przelane bezpośrednio do Indii, ponieważ znajdowały się w Stanach Zjednoczonych, więc Mohan musiał założyć konto w Wielkiej Brytanii, aby przenieść się stamtąd i wypłacić pieniądze. Jednak cały wysiłek mający na celu wykonanie transakcji Bitcoin poszedł na marne, gdy pieniądze nagle zniknęły, bez dotarcia do Wielkiej Brytanii ani powrotu.

Smutne zakończenie

Mohan zdał sobie wtedy sprawę, że konta portfela elektronicznego „Swift Global Pay” i „Insta Merchant Pay” były fałszywe. Naresh, który przedstawił całą tę propozycję, był oszustem.

Zarówno Ramesh, jak i Prabakaran nie wierzyli w wynik transakcji Bitcoin, więc zaczęli grozić Mohanowi, który musiał im spłacić brakujące pieniądze z pieniędzy, które pożyczył za pomocą klejnotów swojej żony. Mimo to duet nadal groził Mohanowi, który później zgłosił ich policji, co doprowadziło do aresztowania Ramesha i jego przyjaciela.