Bitcoin front and center w raporcie 2020 Coin Metrics

Rok 2020 był płodnym rokiem dla Bitcoin, a to korelowało z ogromnym wzrostem liczby aktywnych adresów portfeli w tym roku.

Spostrzeżenia pochodzą z raportu o stanie sieci Coin Metrics zajmującego się analizą kryptowalut, w którym przedstawiono główne wnioski z kosmosu w 2020 roku

Podczas gdy Covid-19 hamował gospodarki na całym świecie, przestrzeń kryptowalut przeżywała okres wielkiego odrodzenia.

Nic bardziej niż Bitcoin, który uwolnił się ze swoich kajdan, aby ustanowić nowe rekordy wszech czasów w 2020 roku .

„Powrót Bitcoina”

Większa część artykułu skupia się na roku powrotu Bitcoina i wpływie inwestycji instytucjonalnych, które ostatecznie w znaczący sposób wkroczyły w przestrzeń kryptowalut.

W artykule wspomniano o znaczących inwestycjach takich firm jak MicroStrategy, Square, MassMutual oraz innych głównych instytucji finansowych i inwestorów, które doprowadziły do ​​wzrostu wartości Bitcoina.

Kluczowym wskaźnikiem zidentyfikowanym przez badacza Coin Metrics, Nate’a Maddrey’a, była liczba aktywnych adresów Bitcoin – która odnotowała 100-procentowy wzrost z około 600 000 aktywnych adresów do 1,2 miliona.

Maddrey zwróciła również uwagę na zmniejszenie o połowę nagrody za wydobycie Bitcoina w 2020 r., Które miało przypadkowe powiązanie z trwającymi środkami stymulacyjnymi fiskalnymi stosowanymi przez rząd USA.